K&H Mozdulj! Balaton maraton- és félmaraton Siófok

A futószezont Siófokon zártuk 3. versenyünkkel. Bár ilyenkor már zordabb arcát mutatja a Balaton-parti táj, most sem volt kérdés, fel kell-e öltözni és indulhatunk futni. Reggel mindössze 5 rubrikát csúszott fel a hőmérő higanyszála, nappal sem volt melegebb 8 foknál. Mégsem vette senkinek kedvét ez a számadat.

10 órakor rajtoltunk el 4 páros váltócsapatunkkal. Siófok utcáit az égbolt novemberi szürkesége szegélyezte egész nap. Vagyis a 10 órás harmadmaratoni mezőny napsütés nélkül, de azért vidáman vágott neki a 14 km-s távnak. Délután fél 1-kor a félmaratoni távon mérettünk meg, kissé esős, szomorkás időjárással, de annál nagyobb lelkesedéssel.

Tanulóink és pedagógusaink is jól teljesítettek ezen a versenyen is. Újabb élményekkel, és természetesen szép éremmel térhettünk haza.